Okna dachowe, a technologie

Okna dachowe, a technologie

Okna dachowe mogą być energooszczędne oraz zdalnie sterowane i wbrew powszechnej opinii, wcale nie są one także zarezerwowane wyłącznie dla domów inteligentnych czy pasywnych. Z powodzeniem mogą one zastąpić modele montowane w latach 90. bez konieczności przebudowy konstrukcji dachowej. Jakie więc technologie wybrać?

Zautomatyzowane rozwiązania, bądź też energooszczędne zwykle są droższe od standardowych, jednak nikogo nie powinna dziwić ta zależność. Ich możliwości są efektywne oraz ergonomiczne, co przyczynia się do zwiększenia przez nie komfortu życia.

Okna dachowe – postaw na energooszczędność

Myśląc o wymianie okien dachowych, bądź zakupie nowych, powinniśmy rozważyć wybór takich, które będą gwarancją zwiększenia komfortu cieplnego, a ponadto oszczędności na produkcji energii. Energooszczędność stanowi obecnie jeden z wiodących trendów. Ma ona bezpośrednie przełożenie na wymogi techniczne, a także na parametry stawiane oknom dachowym.

Pamiętajmy o tym, że od stycznia 2017 roku producenci stolarki otworowej nie będą mogli sprzedawać modeli, które mają współczynnik gorszy niż Uw 1,3 W/(m2K).  Wraz z początkiem 2021 roku ten wymóg zostanie podniesiony do Uw 1,1 W/(m2K).

Energooszczędne okna będą miały duży wpływ na jakość i komfort użytkowania pomieszczeń na poddaszu. Mowa nie tylko o sypialni, ale także kuchni czy łazience. Potwierdzeniem tego, że decyzja była słuszna będzie rachunek za ogrzewanie.

Okna dachowe – technologia, a potrzeby

Automatyka, inteligencja i wielozadaniowość stanowią jeden biegun rynku stolarki otworowej. Na drugim z pewnością plasują się produkty tradycyjne, projektowane według najczęściej deklarowanych potrzeb klientów. Novum stanowi fakt, że propozycje z obydwu kategorii są teraz dostępne dla inwestorów zarówno budujących, jak i remontujących dom.

fot. Velux

Jeden komentarz

Dodaj komentarz