Okna dachowe w pokoju dziecka na poddaszu

Okna dachowe w pokoju dziecka na poddaszu

Pokój dziecka jest przestrzenią w której maluch nie tylko śpi, ale także bawi się i spędza większość wolnego czasu. Warto więc zatroszczyć się o to, aby zapewnić mu odpowiednie i bezpieczne warunki. Jeśli planujemy urządzić pokoik na poddaszu, wówczas należy zamontować na nim odpowiednio dobrane okna.

Okna dachowe w pokoju dziecka – kolorystyka ma znaczenie

O ile kolorystyka pokoju dziecięcego wraz z dodatkami ulega zmianom, o tyle stolarka drzwiowa i okienna powinna służyć przez wiele lat. Zanim więc wybierzemy odpowiednią, powinniśmy przeanalizować wiele czynników. Po pierwsze kolor. Warto zdecydować się na uniwersalne barwy, które stworzą udaną kompozycję zarówno z pastelowymi odcieniami, jak i ciemnymi.

Nie bez znaczenia pozostaje także design. W tym wypadku dobrze sprawdza się ponadczasowa klasyka, czyli sosna, dąb lub biel.

Okna dachowe w pokoju dziecka – zwróć uwagę na światło

Oświetlenie spełnia nie tylko funkcje praktyczne, ale także powinno wpasować się w wystrój wnętrz. Ważne jest to, aby dokładnie sprawdzić możliwości aranżacyjne pomieszczenia i zdecydować potem, ile okien możemy w nim zamieścić.

Pamiętajmy o tym, że oczy efektywnie pracują wyłącznie w odpowiednio nasłonecznionych pomieszczeniach. Dzięki zastosowaniu okien dachowych, możemy dłużej cieszyć się naturalnym światłem. Na poddaszu w pomieszczeniu użytkowym powinno znaleźć się przynajmniej jedno okno dachowe, czyli 1 m² szyby oświetla od 8 do 12 m² powierzchni.

Warto również wziąć pod uwagę fakt, że uzupełnienie okien dachowych stanowi rozproszone, niezbyt intensywne sztuczne oświetlenie, dlatego ważne jest, abyśmy zadbali o odpowiednie.

Okna dachowe w pokoju dziecka – bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo w pokoju dziecięcym stanowi jeden z najważniejszych aspektów, jakie powinniśmy brać podczas jego urządzania. Istotne więc jest to, aby okna dachowe posiadały zabezpieczenia przed otwieraniem ich. Tu mogą sprawdzić się więc modele, które wyposażone zostały w górną klamkę, bądź też taką, w której zastosowano kluczyk.

Istotne jest to, aby w pobliżu ścianki kolankowej nie znajdowały się żadne krzesła ani półki. Te mogą bowiem umożliwić maluchom dosięgnięcie do okna.

Okna powinny także zapewnić w pokoju właściwy mikroklimat. W tym celu można wybrać modele PCV, które posiadają dobre parametry termoizolacyjne szyby.

fot. Roto Okna Dachowe

Jeden komentarz

Dodaj komentarz