Okno do pokoju dziecka

Okno do pokoju dziecka

Czy okno do pokoju dziecka powinno spełniać określone wymagania? Warto aby było funkcjonalne i co najważniejsze bezpieczne.

Okno do pokoju dziecka zamykane na kluczyk

Sprawdzony i prosty sposób zabezpieczeniem okna przed niekontrolowanym otwarciem go przez dziecko jest montaż porządnej klamki z kluczykiem. Rodzic ma w takiej sytuacji pełną kontrolę nad otwieraniem okna.

Okno ze wzmocnioną szybą

Zwykła szyba w przypadku uszkodzenia rozpada się na drobne kawałki, które są niebezpieczne dla dziecka. Dlatego do pokoju dziecięcego, i nie tylko, warto wybierać okna ze wzmocnioną taflą szklaną.

Dobre okno do pokoju dziecięcego to takie, które spełnia najwyższe standardy bezpieczeństwa. Dlatego jednym z ważniejszych parametrów, na jakie trzeba zwrócić uwagę, jest wytrzymałość przeszklenia. Idealnie sprawdzą się tu rozwiązania odporne na uderzenia, np. szyby antywłamaniowe. Szyba antywłamaniowa spełni doskonale swoje funkcje – wytrzyma zarówno aktywność rozbrykanego dziecka, jak i potencjalnego włamywacza. Warto zatem postawić na wszechstronne rozwiązania gwarantujące bezpieczeństwo wszystkim domownikom.

Okno do pokoju dziecka, fot.: MS więcej niż okna

2 komentarze


  1. Zwracajcie uwagę na dobry montaż przede wszystkim, to podstawa jest. Wiecie przecież, że nawet najlepsze okna nie będę dobrze działać, jak będą źle zamontowane. Bez dwóch zdań.

Dodaj komentarz