Jak zamontować rolety rzymskie na oknie?

rolety rzymskie

Rolety rzymskie, zaraz po tradycyjnych na rolce, są najpopularniejszymi, które można spotkać w sklepie zarówno online, jak i stacjonarnym. Cieszą się uznaniem głównie dlatego, że są proste w montażu oraz w późniejszej obsłudze.

Jak wyglądają rolety rzymskie?

Rolety rzymskie w Łomiankach to rolety, które są montowane bezpośrednio na specjalnej szynie. Wyglądają jak prosta harmonijka, którą można rozciągać po całym oknie lub odkrywać jego niewielką część. Daje to możliwość kontroli nasłonecznienia pokoju.

Różnią się trochę od procesu, jakim jest montaż żaluzji pionowych w Łomiankach. Nie są aż tak skomplikowane, jednak również bardzo estetyczne. Same rolety można wybierać na przykład na bazie ich koloru, który odgrywa ważną rolę, jeśli chodzi o aranżację wnętrza.

Rolety rzymskie – jak się je montuje?

Po rozpakowaniu rolet w opakowaniu można dostrzec kilka podstawowych elementów, które nie wymagają obecności żadnego narzędzia. Producenci stawiają obecnie na bezinwazyjność, czyli ingerencję w ramę okna.

Rolety są montowane na bazie uchwytów, które zaczepia się o samą ramę. Następnie wystarczy już tylko połączyć je z kasetą i cieszyć się całą konstrukcją w swoim domu. Montaż jednej rolety nie powinien zająć dłużej niż kilka minut. Eksperci mogą to zrobić nawet w kilka sekund.

Rolety rzymskie – o czym pamiętać?

Roleta rzymska jest konstrukcją, która wymaga jedynie dobrego dobrania do ramy okna. Należy skupić się na samej szybie oraz pobrać z niej wymiar, na przykład za pomocą tradycyjnego centymetra. Wybierając przedmiot, warto upewnić się, że nie będzie on idealnie dopasowany.

Warto dodać około centymetrowy margines, który pokryje całą powierzchnię szyby. W innym przypadku można uzyskać szczelinę, przez którą będzie wpadało światło słoneczne. Nie będzie to efekt, który chcą uzyskać klienci.

Rolety rzymskie wystarczy zamontować na uchwytach do ramy okiennej. Nie jest to nic skomplikowanego nawet dla osób, które robią to pierwszy raz w życiu.

Dodaj komentarz