Z branży

cechy okien energooszczednych

Energia jest cennym zasobem, którego nie możemy marnować. W dzisiejszych czasach, kiedy zmiany klimatyczne stają się coraz bardziej zauważalne, efektywne wykorzystanie energii stało się priorytetem. Energia zużywana do ogrzewania i chłodzenia domów stanowi znaczącą część naszych rachunków. Dlatego też energiaoszczędne okna stają się coraz bardziej popularne, ze względu na swoje unikalne cechy.

montaz okien

Montaż nowych okien w domu lub mieszkaniu to czynność wymagająca wielu przygotowań. Warto dokładnie przeanalizować każdy krok, aby wszystko trwało możliwie najkrócej. Czas pozostawania z pustym otworem okiennym jest szczególnie istotny, gdy temperatura na zewnątrz jest bardzo niska. Od czego zależy czas wymiany i jak długo trwa montaż okien w domu? Tego dowiesz się z tego krótkiego artykułu.

czyste powietrze

Smog na dworze w sezonie grzewczym, jest szczególnie uciążliwy, odczuwalny, a nawet widoczny gołym okiem. Niestety nie jest również tak, że to co na dworze pozostaje na dworze, a do domów i mieszkań się nie przedostaje. Oczywiście podczas największego stężenia smogu raczej należy unikać otwierania okien, wówczas faktycznie mniej zanieczyszczeń dostanie się do pomieszczeń. Co jednak w sytuacji, gdy mamy nieszczelne okna?

Rewolucja 4.0 w produkcji metalowych konstrukcji

Produkcja aluminiowych fasad i okien staje się z dnia na dzień coraz bardziej skomplikowanym procesem, co w dużej mierze wynika z rosnących wymagań technicznych. Aby ułatwić i przyspieszyć proces realizacji złożonych zamówień, firma Schüco wprowadza intuicyjne narzędzie IT – Warsztatowe Centrum Danych Schüco.