Okna dachowe Roto, a ekologia

Okna dachowe Roto, a ekologia

Trendem na rynku budowlanym jest obecnie stawianie na dobrą izolacyjność. Lepsza szczelność oznacza bowiem mniejsze rachunki za ogrzewanie, a ponadto ograniczenie cyrkulacji powiększa. Warunkiem do zbudowania ,,zdrowego mieszkania” jest więc to, aby już na etapie budowy zatroszczyć się o jakość materiałów, ich atesty oraz aprobaty techniczne. 

Zanim zmarnujemy czas na czytaniu składu produktów w hurtowni budowlanej lub zaczniemy dokształcać się w zakresie chemii, sprawdźmy, jakie atesty i certyfikaty powinny posiadać produkty. W niektórych przypadkach lepiej zaufać opinii autorytetu, niż polegać na własnej intuicji.

Okna dachowe Roto – nieszkodliwe dla zdrowia

Przy aranżacji domu, czy mieszkania coraz więcej inwestorów bierze pod uwagę to, czy materiały wykończeniowe nie stanowią zagrożenia dla zdrowia. Mowa m.in. o farbach. Aby były one bezpieczne, wybierzmy te posiadające Świadectwo Własności Drażniących i Uczulających oraz odpowiedni limit zawartości LZO wg.

Dyrektywy 2004/42/WE. Z kolei zbudowane z wielu różnorodnych materiałów elementy wyposażenia domu podlegają bardziej skomplikowanym testom. Analizując ofertę producentów warto sprawdzać, jakie certyfikaty posiadają poszczególne modele. Dokumentem, na który szczególnie warto zwrócić uwagę, jest certyfikat Sentinel Haus Institut. Jednostka naukowa bada modele materiałów budowlanych w kontekście ich wpływu na jakość powietrza w pomieszczeniach.

Okna dachowe Roto zostały poddane badaniom tej jednostki. Jak informuje producent, wyniki przeprowadzonych badań udowadniają, że produkty firmy są niskoemisyjne i nieszkodliwe dla zdrowia. Drewniane okna Roto produkowane są wyłącznie z drewna pochodzącego z lasów zarządzanych w sposób zrównoważony i posiadających certyfikat FSC®.

źródło: Roto

Jeden komentarz

Dodaj komentarz