Jeszcze bliższe perfekcji – okna MS evolution [82]

Jeszcze bliższe perfekcji - okna MS evolution [82]

Unowocześnione okno MS evolution [82] zbrojone jest nowym wzmocnieniem o zamkniętym kształcie i grubości 2 mm. Rozwiązanie to podnosi sztywność okien i tworzy dodatkową, siódmą komorę powietrzną w ramie, dzięki czemu polepszają się właściwości termiczne okna.

Okna MS evolution [82] – parametry techniczne

Okna MS evolution [82] zbudowane są na bazie profili Salamander bluEvolution 82 o szerokości 82 mm, z grubością ścianek profili w klasie A. Okno referencyjne o wymiarach 1230×1480 mm uzyskuje współczynnik przenikania ciepła o wartości Uw=0,73 W/m²K, zaś okno dwuskrzydłowe ze słupkiem stałym O34 (1500×1500 mm) pozwala uzyskać parametr Uw na poziomie 0,80 W/m²K.

Okno wyposażone jest w ciepłą kolorową ramkę międzyszybową CHROMATECH ultra, która niweluje efekt mostka termicznego tworzącego się na krawędzi szyby. Okno wyposażone jest również w system trzech uszczelek. Ich konstrukcja i umiejscowienie (dwie uszczelki zewnętrzne i dodatkowa, środkowa, uszczelka) gwarantują lepszą izolację termiczną i szczelność, a także podnoszą izolacyjność akustyczną konstrukcji (Rw=35dB).

MS evolution [82]

Lepsza przepuszczalność światła

Szyba SUPERtermo 0,5W/m²K składająca się z pakietu trzech tafli oddzielonych ramką międzyszybową CHROMATECH ultra z przestrzenią międzyszybową wypełnioną argonem to kolejny wyróżnik okna MS evolution [82]. Szkło float ExtraClear z najnowszą powłoką niskoemisyjną ClimaGuard Premium2 gwarantuje wysoki poziom przepuszczalności światła (L=74%), a także energii słonecznej (g=53%).

Bezpieczeństwo

Okno w standardowej wersji wyposażone jest w pakiet trzech zaczepów antywłamaniowych, które współpracują z ruchomymi ryglami grzybkowymi, co utrudnia wyważenie skrzydła z ramy. Dodatkowo, aby zabezpieczyć przed próbą włamania poprzez zsunięcie rygli z zaczepów, dostajemy klamkę METZ niemieckiej firmy HOPPE z systemem SECUSTIC. Klamka ta ma zapadki, które blokują ruch okucia, jeśli nie porusza się klamka.

Estetyka

Okna MS evolution [82] mają zaokrąglone profile PV, które oklejone są folią dekoracyjną zgrzewane z limitacją 0,2 mm (zgrzew na nitkę). Standardowo okna wyposażone są w uszczelki w kolorze czarnym, jednakże w białych oknach, jako opcję, można wybrać uszczelki w kolorze jasnoszarym (Lichtgrau).

Dodaj komentarz