Wymiana okien – łatwiejsza niż myślisz

Wymiana okien - łatwiejsza niż myślisz

Stolarka otworowa na przestrzeni ostatnich 15 lat bardzo się zmieniła. Wymiana okien stała się pewną inwestycją w lepszą termoizolacyjność poddasza za sprawą wielkoformatowych profili, bezpiecznych pakietów szybowych oraz ciepłych ramek. 

Aby ochronić dom przed stratami ciepła, warto zainwestować w okna nowej generacji. To pozwoli nam w dużej mierze zaoszczędzić na rachunkach za ogrzewanie. Renowacja to także okazja, aby przy niewielkim nakładzie pracy zmodyfikować wystrój poddasza poprzez powiększenie otworów okiennych, zastosowanie nowych akcesoriów zewnętrznych i wewnętrznych. Zasadnicze pytanie brzmi: jak szybko można przeprowadzić wymianę okien?

Wymiana okien – czy można szybko ją przeprowadzić?

To, jak długo będą trwały prace renowacyjne w dużej mierze jest uzależnione od tego, w jakim stanie jest konstrukcja dachu, izolacji oraz deskowania. Pozytywna ocena tego stanu przez fachowca, bądź inspektora budowlanego oznacza, że można przeprowadzać wymianę okien niezależnie od większych prac remontowych. Innymi słowy renowacja okien jest mniejszym wydatkiem niż mogłoby się wydawać.

Wymiana okien – skomplikowanie prac

Prace remontowe zwykle kojarzą nam się z ogromnym bałaganem. To także wykluczenie z użytku poddasza i nieustanne porządki. Wcale tak być nie musi. To, jak długo będą trwały prace zależy bowiem od ich zakresu, a ponadto skomplikowania. Planując wymianę okien na modele o takich samych wymiarach, przygotujmy się na to, że wszystkie prace przeprowadzimy w ciągu jednego dnia. Jeśli zaś w planach mamy rozbudowę otworu okiennego wszerz lub wzdłuż, musimy wziąć pod uwagę to, że trzeba będzie wyciąć fragmenty krokwi, a potem wstawić nowe elementy.

Wymiana okien – postaw na rozwiązania nowych generacji

W przypadku okien połaciowych montaż należy przeprowadzić zgodnie z instrukcją producenta oraz zachowaniem zasad sztuki dekarskiej. Warto wspomnieć, że modele nowej generacji są projektowane tak, aby wykluczyć konieczność użycia wkrętów do montażu.

zdjęcia: Roto

Dodaj komentarz