Trendy okienne roku 2017

Trendy okienne roku 2017

Okna są niezwykle ważnymi elementami naszych domów. Nie tylko zapewniają wnętrzom jasność i słońce, ale także pozwalają nieustannie oglądać świat zewnętrzny. Okna pełnią także funkcję bezpieczeństwa i są jednocześnie elementem dekoracyjnym domu. Nic zatem dziwnego, że mody i trendy dotyczą ich tak samo, jak wystrojów wnętrz, mebli czy kolorów ścian. Oto aktualne trendy związane z oknami, na które warto zwrócić uwagę w 2017 roku.

Zamiana okien na przeszklone drzwi

Posiadasz stare, nieatrakcyjne i nudne drzwi w bocznych ścianach swojego domu? Najnowsze projekty coraz częściej zamieniają okna znajdujące się na parterze domu na parę przeszklonych, całkowicie nowoczesnych drzwi francuskich drzwi lub gładkich drzwi przesuwnych. Ten zabieg doda świeżość i żywotności każdemu pomieszczeniu, oraz wpuści do wnętrza domu więcej naturalnego światła i powietrza. Co więcej, będziesz miał dodatkowy bonus, w postaci kolejnego wyjścia na swój ogród, a więc dostęp do niego będzie dużo płynniejszy i bardziej swobodny.

Pożegnanie nudnych ram

Zapomnij o oknach białych, brązowych lub ewentualnie tych w kolorze kości słoniowej. W tym roku ramy okienne nabierają odważnych kolorów! Obramowania okien wykonane z winylu można aktualnie odnaleźć niemal we wszystkich odcieniach, począwszy od tych inspirowanych naturą, aż po jasne błękity i czerwień. Dodanie koloru do ram okna to prosty sposób na całkowitą odmianę i aktualizację domu zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz.

Renesans witraży

Stary styl zyskuje nowe życie w roku 2017. Projektanci nieustannie poszukują nowych sposobów na dodanie retro stylu i koloru do wnętrz domów. Nic dziwnego, że coraz częściej powracają do nas witraże, które przekształcają dowolne okno w małe, własne dzieło sztuki. Witrażu możesz użyć w łazience – nie tylko będzie pięknie się prezentował, ale i zapewni Ci odpowiedni poziom prywatności. Witraż sprawdzi się także w dodatkowych oknach w kuchni lub przedpokoju.

Ściana z okien? Oczywiście!

Ten trend został zaakceptowany przez cały świat architektoniczny i co więcej – pędzi jak burza i nie wykazuje żadnych oznak przemijania również w tym roku! Właściciele domów coraz częściej zastępują całe ściany dużymi panelami okiennymi. Stylowe projekty domów także bardzo często zakładają ich umieszczenie w jadalniach, sypialniach lub salonach. Choć jest to poważna renowacja, to opłaca się na wiele sposobów. Dzięki temu jednemu elementowi można przekształcić starszy dom w architektoniczny, nowoczesny cud, zwiększając jednocześnie wartość ewentualnej odsprzedaży domu. Ściana z okien znacznie zwiększa estetykę każdego wnętrza i poprawia humor mieszkańców, którzy od tej pory mają niemal bezpośredni kontakt z naturą wprost z domowego zacisza.

Inteligentne systemy okienne

Cyfrowe okna są prawdziwym szałem roku 2017, a ich pole możliwości rozszerza się w niezwykle szybkim tempie. Czujniki okienne potrafią na przykład wykrywać zmiany środowiskowe na zewnątrz i tym samym odpowiednio wyregulować stopień zaciemnienia szyb. Okna potrafią także regulować temperaturę w domu, w zależności od panującej aury. Inteligentne stały się także żaluzje lub zasłony, które w okresie letnim i zimowym mogą być sterowane za pomocą aplikacji. Co więcej, systemy monitorowania śledzą zablokowane i odblokowane okna oraz ostrzegają właściciela domu poprzez smartfon o ewentualnych ich otwarciach, oferując przy tym opcję zdalnego ich blokowania. Inwestowanie w inteligentne okna nie jest zbyt oszczędne, jednak w dłuższej perspektywie zwiększa to efektywność energetyczną domu oraz jego wartość odsprzedaży.

Jeden komentarz

Dodaj komentarz