Szyby zespolone Climatop Family Glassolution

Szyby zespolone Climatop Family Glassolution

Zakup nowych okien to ważna inwestycja. Bezpieczeństwo, estetyka i funkcjonalność – to jedne z głównych czynników, na które zwracamy uwagę. Producent zespołu szyb, Glassolution zapewnia, że wszystkie  Climatop Family spełnia je wszystkie. 

Wybór odpowiednich okien wcale nie musi spędzać snu z powiek. Wystarczy, że dokładnie przyjrzymy się parametrom technicznym poszczególnych modeli. Marka Glassolutions, która oferuje zespół szyb zespolonych – Climatop Family proponuje trzy warianty do wyboru. W zależności od najważniejszych potrzeb, proponowane są: ochrona przed hałasem, energooszczędność oraz bezpieczeństwo.

Szyby zespolone Climatop Family – SILENCEcity

Hałas ma wyjątkowo negatywny wpływ na zdrowie. Powoduje pogorszenie samopoczucia, rozdrażnienie, zmęczenie i może prowadzić do poważnego uszkodzenia słuchu. Poziom hałasu ruchu ulicznego wynosi około 90 dB i znacznie przekracza granicę tolerowaną przez nasz organizm.

Jak informuje producent, w szybach zespolonych SILENCEcity zastosowano specjalną budowę, tłumiącą fale dźwiękowe charakterystyczne dla miejskiego hałasu. Tworzą one w domu barierę pochłaniającą niechciane dźwięki.

Niestety, nie tylko domy położone w centrach miast są narażone na hałas. Na obrzeżach dużych ośrodków coraz częściej dokuczliwe dla mieszkańców stają się latające nad dachami samoloty. Dobrym wyjściem z tej sytuacji jest wykorzystanie pakietów szybowych SILENCEair, które tłumią fale dźwiękowe o częstotliwościach charakterystycznych dla hałasu lotniczego.

Szyby zespolone Climatop Family – ECOterm

Każdy z nas zdaje sobie sprawę z wysokości ponoszonych kosztów ogrzewania. Mimo to, co siódmy dom oraz mieszkanie jest nieogrzane. Dlaczego tak się dzieje? Jednym z głównych powodów jest uciekająca przez okna ciepło.

Szyby ECOsun wykorzystują powłoki niskoemisyjne, które zatrzymują energię cieplną wewnątrz pomieszczeń, jednocześnie przepuszczając większą ilość darmowego ciepła do wnętrza. Jak jednak mamy unikać wychłodzenia północnej, słabo nasłonecznionej strony budynku? W celu ograniczenia strat ciepła najlepiej wybrać szyby o wysokich parametrach izolacyjności cieplnej, jak ECOterm. Pakiety szyb wyposażone są w ciepłą ramkę SwissPacer, która dodatkowo uszczelnia krawędzie szyb i zapewnia izolację termiczną.

Szyby zespolone Climatop Family – SAFEkids

Jak informuje producent, hartowane szyby SAFEkids zapewniają nawet 5 razy większą wytrzymałość na uderzenia ciałem miękkim niż szyby niehartowane o tej samej grubości. Nazywane są one „bezpiecznym szkłem” ponieważ w przypadku rozbicia rozpadają się na wiele drobnych kawałków o zaokrąglonych krawędziach, co minimalizuje ryzyko skaleczenia się.

Jest także zabezpieczenie przeciwwłamaniowe. Zastosowanie dwóch warstw folii pomiędzy taflami szkła SAFEhome pozwala osiągnąć wysoką klasę bezpieczeństwa.

źródło: Glassolution

Dodaj komentarz