Rewolucja 4.0 w produkcji metalowych konstrukcji

Rewolucja 4.0 w produkcji metalowych konstrukcji

Produkcja aluminiowych fasad i okien staje się z dnia na dzień coraz bardziej skomplikowanym procesem, co w dużej mierze wynika z rosnących wymagań technicznych. Aby ułatwić i przyspieszyć proces realizacji złożonych zamówień, firma Schüco wprowadza intuicyjne narzędzie IT – Warsztatowe Centrum Danych Schüco.

Skomputeryzowane rozwiązania są już od dawna powszechne w biurach projektowych firm wytwarzających metalowe konstrukcje, jednak na halach produkcyjnych rzeczywistość wygląda zupełnie inaczej. Pracownicy używają zazwyczaj w codziennej pracy grubych papierowych katalogów oraz dużych, nieporęcznych wydruków rysunków technicznych systemów drzwiowych i okiennych.

Warsztatowe Centrum Danych Schüco otwiera nową, cyfrową erę w technologii przetwarzania danych produkcyjnych. Kompaktowe rozwiązanie cyfrowego terminalu z funkcją dotykowej obsługi pozwala na łatwy i szybki dostęp, zarówno do informacji na temat aktualnie realizowanych projektów, jak i wszystkich rozwiązań systemowych firmy Schüco.

Jeden dotyk – pełny przegląd

Warsztatowe Centrum Danych Schüco to cyfrowy terminal złożony z komputera i dotykowego ekranu do montażu ściennego, a także czytnika kodów kreskowych. Rozwiązanie łączy w sobie z jednej strony dane projektowe importowane z SchüCad Revit i SchüCal, a z drugiej – dobrze znaną pracownikom produkcji ręczną metodę obsługi. Użytkownicy mogą wyświetlić i prześledzić każdy detal konstrukcyjny na 27-calowym ekranie. Dzięki funkcji dotykowego ekranu rysunek można dowolnie przesuwać, powiększać, a nawet oglądać w wersji 3D, przeciągając palcem. Warsztatowe Centrum Danych jest także kompletnym systemem katalogów online eliminującym tym samym potrzebę czasochłonnego kartkowania ciężkich segregatorów. Ponadto w każdej chwili można odszukać potrzebne informacje, korzystając z funkcji wyszukiwania po słowach kluczowych. Bardzo przydatną opcją jest system zakładek najczęściej wyszukiwanych stron, które można w dowolnym momencie otworzyć za jednym dotknięciem palca.

Intuicyjny pod każdym względem

Uruchomienie i obsługa Warsztatowego Centrum Danych Schüco są tak łatwe, że nie wymagają dodatkowych szkoleń czy pracochłonnej konfiguracji. Dzięki fabrycznie zainstalowanemu oprogramowaniu system można od razu uruchomić za pomocą jednego przycisku, a następnie bezproblemowo połączyć z wewnętrzną siecią firmy. Firma Schüco dodatkowo udostępniła krótki film instruktażowy, który krok po kroku przeprowadza użytkownika przez najważniejsze funkcje. Rozwiązanie nie wymaga praktycznie żadnych dodatkowych czynności. Dzięki automatycznym aktualizacjom online daje zawsze gwarancję dostępu do najświeższych i zawsze aktualnych informacji na temat rozwiązań marki Schüco. Warsztatowe Centrum Danych jest dostępne na zamówienie w firmie Schüco.

Nowość! Rewolucja 4.0 w produkcji metalowych konstrukcji

Jeden komentarz

Dodaj komentarz