Okna plastikowe są najpopularniejsze

Okna plastikowe są najpopularniejsze

Wybór odpowiednich okien stanowi jedną z najważniejszych decyzji, jakie musimy podjąć podczas budowy domu. Okazuje się, że najwięcej inwestorów wybiera okna plastikowe. Tak wynika z analizy zapytań ofertowych w serwisie Oferteo.pl. 

Aż 85% zainteresowanych zakupem okien wybiera okna plastikowe. Najwięcej zapytań dotyczących okien pochodzi z województwa śląskiego, a najmniej – z podlaskiego. Zainteresowanie stolarką okienną jest zależne od pory roku i wzrasta szczególnie późną wiosną i latem.

Okna plastikowe wygrywają z drewnianymi

Okna plastikowe najpopularniejsze

Z danych serwisu wynika, że w ostatnim roku najczęściej poszukiwane były okna plastikowe. Zdecydowanie rzadziej inwestorzy szukali okien drewnianych (tylko 10% zapytań) oraz z aluminium (5%).

Okna plastikowe – największe zainteresowanie wiosną

Montaż okien plastikowych

Zainteresowanie stolarką okienną wzrasta wraz ze zbliżającą się wiosną. Latem osiąga punkt kulminacyjny, by następnie spadać sukcesywnie do końca roku. I tak najwięcej okien kupuje się w lipcu (13%), a najmniej w listopadzie (niecałe 6%).

Okna plastikowe są najpopularniejsze

Największym zainteresowaniem okna cieszą się na Śląsku i w Mazowieckiem. Łącznie blisko 27% zapytań ofertowych w serwisie pochodzi z województwa śląskiego i mazowieckiego. Najmniej, bo niecałe 2% – z województwa podlaskiego. Wysoko plasują się jeszcze Dolny Śląsk i Małopolska.

źródło: Oferteo.pl

Jeden komentarz

Dodaj komentarz