Okna dachowe Skylight Premium – światło wprost z natury

Okna dachowe Skylight Premium - światło wprost z natury

Okna dachowe znacznie wpływają na estetykę całego wnętrza. To rola, jaką spełniają, zaraz po tym, jak odegrają najważniejszą – wpuszczą do niego naturalne dzienne światło. Warto też pamiętać o tym, że to właśnie okna połaciowe zapoczątkowały rewolucję w adaptacji poddaszy. Przykładem są okna dachowe Skylight Premium, dostępne w ofercie firmy Dobroplast, które pomogą stworzyć atrakcyjne i komfortowe pomieszczenia „pod dachem”.

Nikogo już nie dziwi fakt, że poddasze może stanowić dodatkową, przyjazną dla domowników przestrzeń użytkową. Przytulne sypialnie, pojemne garderoby, pokoje zabaw, domowa biblioteka czy nawet ekstrawaganckie salony kąpielowe to coraz częściej spotykany obrazek zaadaptowanych strychów.

Okna dachowe Skylight Premium – po pierwsze bezpieczeństwo

Wybierając okna połaciowe,  należy jednak pamiętać o jednym – stosować trzeba modele, które będą bezpieczne, trwałe i funkcjonalne, a przy tym zabezpieczą nasz dom przed niepotrzebnymi stratami ciepła.

Jak zapewnia producent, firma Dobroplast, wszystkie powyższe wymagania spełniają okna Skylight Premium. Są także wyposażone w nowoczesny systemem otwierania. Komfort użytkowania  zawdzięczają systemowi okuć wahadłowo – obrotowych. Umożliwiają one płynne uchylanie skrzydła w graniach  0° – 35° oraz odwrócenie skrzydła o 120°, co znacząco upraszcza mycie zewnętrznej szyby. Dodatkowo, klamka umiejscowiona na dole okna znacząco ułatwia otwieranie i zamykanie.

Okna dachowe Skylight Premium – bezołowiowe PCV

Profil okienny w tym modelu wykonany został z bezołowiowego PVC, które jest bardzo odporne na zabrudzenia, starzenie, szkodliwe działanie wilgoci oraz zmienne temperatury. Jak zapewnia producent, okna wyróżniają się bardzo dobrą żywotnością i niewielką potrzebą konserwacji, w tym również okuć.

Wytrzymałe PVC przekłada się również na trwałość produktu w pomieszczeniach narażonych na dużą wilgotność. Z powodzeniem mogą być więc stosowane w łazienkach czy suszarniach. Nowy model okien jest także estetyczny.  Dostępny jest w okleinach drewnopodobnych, do wyboru – mahoń, sosna, złoty dąb lub orzech.

Okna dachowe to sposób na dostęp do naturalnego światła i zmianę strychu w użytkowe poddasze. Wybierając modele o wysokich parametrach termoizolacyjnych oraz funkcjonalnej obsłudze, staną się nie tylko otworem doświetlającym wnętrze, ale również komfortowym i ciepłym „oknem na świat”.

źródło: Dobroplast

Dodaj komentarz