Okna Alu Look firmy MS więcej niż OKNA – nowość na rynku

Okna Alu Look firmy MS więcej niż OKNA - nowość na rynku

Do rodziny okien firmy MS więcej niż OKNA dołączyła nowa linia – ALU LOOK. Okna te wykonane są z  PVC i naśladują wygląd aluminium.

Dzięki rozwojowi technologii MS więcej niż OKNA może tworzyć okna PVC, które do złudzenia przypominają te wykonane z drewna (Wood Look) i współgrają z wielkogabarytowymi oknami podnoszono-przesuwnymi HST.

Okna Alu Look firmy MS więcej niż OKNA – połączenie narożników pod kątem prostym

Linia opiera się na rozwiązaniach okien MSline+ MD. Charakteryzuje się połączeniem narożników pod kątem prostym, przy którym zastosowanie nowoczesnych oklein o strukturze aluminium sprawia, że okna do złudzenia przypominają te wykonane z aluminium.

Okno zbudowane z profili o szerokości 82 mm, wyróżnia się sześcioma komorami w skrzydle i siedmioma w ramie. Dodatkowo w ramie okna zastosowano mocne, zgrzewane laserowo wzmocnienie stalowe o grubości 2 mm.

Najnowsze okna mogą osiągają współczynnik przenikania ciepła na poziomie Uw=0,71 W/m2K przy zastosowaniu ramki Multitech. Jeśli zdecydujemy się na ciepłą ramkę MS, współczynnik ten wyniesie Uw=0,79 W/m2K, natomiast przy użyciu ramki Chromatech – Uw=0,73 W/m2K. Współczynnik wyliczony jest dla okna referencyjnego.

Okna Alu Look firmy MS więcej niż OKNA – doświetlone wnętrza

Jak zapewnia producent, poza parametrami termicznymi, dzięki linii Alu Look możemy sprawić, że nasze wnętrza będą dobrze doświetlone. Okna wyposażono w szybę SUPERtermo 0,5 W/m2K z nową, jaśniejszą powłoką termiczną, dzięki której przepuszczalność światła utrzymuje się na poziomie 74 proc. Natomiast współczynnik przepuszczalności energii słonecznej wynosi 53 proc.

Odporność nowych okien na obciążenie wiatrem C3/B3 oznacza, że wytrzymują ciśnienie 1200 Pa wywołane przez porywy o prędkości 158 km/h z siłą parcia 122 kg/m2. Okna nie przepuszczają wody przy ulewnym deszczu z prędkością wiatru 150 km/h z siłą parcia 107 kg/m2 (wodoszczelność 1050 Pa). MS więcej niż OKNA ma również dobrą wiadomość dla osób, które preferują ciszę – ALU LOOK odznacza się współczynnikiem tłumienia hałasu Rw=35 dB.

źródło: MS więcej niż OKNA

Dodaj komentarz