Nieszczelne okna, a oczyszczacz powietrza

czyste powietrze

Smog na dworze w sezonie grzewczym, jest szczególnie uciążliwy, odczuwalny, a nawet widoczny gołym okiem. Niestety nie jest również tak, że to co na dworze pozostaje na dworze, a do domów i mieszkań się nie przedostaje. Oczywiście podczas największego stężenia smogu raczej należy unikać otwierania okien, wówczas faktycznie mniej zanieczyszczeń dostanie się do pomieszczeń. Co jednak w sytuacji, gdy mamy nieszczelne okna?

Nieszczelne okna a smog

Nieszczelność okien to nie tylko problem w bardzo starych domach, gdzie okna mają już swoje lata, ale także w dużo nowszym budownictwie. Nieszczelność okien to nie tylko chłodniejsze powietrze i uciekanie ciepła, ale także więcej zanieczyszczeń, przedostających się z dworu do wnętrza mieszkań, domów. Szczególnie dokuczliwe jest to w okresie zwiększonego występowania smogu, który jest bardzo szkodliwy, a w zasadzie pyły zawieszone w nim zawarte.

Jak uszczelniać okna w domu?

Sposoby uszczelniania okien są różne i zależą od materiału wykonania okien. Można zastosować uszczelki na bazie pianki poliuretanowej, czy uszczelnić okno przy wykorzystaniu silikonu szklarskiego. Dobrze i starannie uszczelnione okna, sprawią, że do pomieszczeń będzie przedostawać się znacznie mniej zanieczyszczeń.

Oczyszczacze powietrza skuteczna walka z zanieczyszczeniami

We własnym domu powinniśmy czuć się bezpiecznie, dlatego urządzając wnętrza dbamy szczególnie aby było wygodnie i przyjemnie. Zanieczyszczenia znajdujące się w powietrzu zdecydowanie jednak psują domową sielankę. Najskuteczniejszymi sposobem na eliminację zanieczyszczeń w powietrzu są oczyszczacze powietrza. Jaki wybrać do własnego domu?

Oczyszczacze i nawilżacze firmy Sharp

Oczyszczacze i nawilżacze firmy Sharp są niezwykle popularne wśród użytkowników i recenzentów, którzy przede wszystkim są bardzo skuteczne w filtracji powietrza. W większości oczyszczaczy i nawilżaczy firmy Sharp wykorzystany dwuetapową filtrację, z bardzo skutecznymi filtrami, które poradzą sobie także z zanieczyszczeniami pochodzącymi ze smogu. Ponadto są równie skuteczne w walce z alergenami, a także z suchym powietrzem, jeśli mamy z nim problem.

Oczyszczacze i nawilżacze firmy Sharp to ponadto bardzo duży wybór modeli, dzięki któremu odpowiednio dopasujemy urządzenie do konkretnego pomieszczenia, a także możliwości finansowych.

Dlaczego warto uzupełnić wnętrze o oczyszczacze i nawilżacze firmy Sharp?

Oczyszczacze powietrza mają wiele zalet:

  • eliminują szkodliwe pyły zawieszone

  • niwelują unoszące się w powietrzu alergeny, roztocza, sierść zwierząt czy kurz

  • wspomagają osoby borykające się z alergią

  • eliminują wirusy i bakterie przenoszone drogą powietrzną

  • korzystnie wpływają na koncentrację, zdrowy i spokojny sen oraz wypoczynek

  • oczyszczacze powietrza z jonizatorem zmniejszają ilość kurzu osiadającego się na meblach

  • w przypadku oczyszczaczy i nawilżaczy firmy Sharp stanowią urządzenie 3w1, filtrują, jonizują a także skutecznie nawilżają powietrze.

Artykuł powstał we współpracy z GoodAIR.pl

Dodaj komentarz