Moskitiery Anwis – ochrona przed „niechcianymi gośćmi”

Moskitiery Anwis – ochrona przed „niechcianymi gośćmi”

Moskitiery stanowią skuteczną ochronę przed insektami. Na rynku dostępnych jest ich wiele modeli spośród których można wybrać odpowiednie dla naszych potrzeb. Wśród nich jest propozycja od firmy Anwis. 

Moskitiery są wykonane z włókna szklanego, więc są odporne na promieniowanie UV, temperaturę oraz deszcz. Stanowią także skuteczną ochronę przed niechcianymi gośćmi w naszym domu – owadami.

Moskitiery Anwis – ramkowe

Te moskitiery proponowane przez firmę Anwis wykonywane na specjalne zamówienie. Do wyboru mamy – od ramkowych, poprzez rolowane, aż do plisowanych znajdziemy. Jak zaznacza producent,  ich atutem jest funkcjonalność, trwałość a także, dzięki dużemu asortymentowi kolorów profili, również estetyka.

Najpopularniejszym rozwiązaniem, sprawdzających się szczególnie w przypadku okien otwieranych w celu zapewnienia cyrkulacji powietrza, są moskitiery ramkowe. Tworzy je ramka wykonana z profili PVC lub aluminiowych, na które naciągnięta jest siatka. Ich montaż do profilu okiennego jest bardzo łatwy – za pomocą uchwytów obrotowych.

Równie łatwo tego typu moskitiery daje się zdjąć, np. w celu ich umycia. Powinno się je także zdemontować przed zimą. W odróżnieniu od zwykłych siatek, które po okresie użytkowania nie nadają się do ponownego zastosowania, moskitiery ramkowe wystarczy wyczyścić i przechować do kolejnego sezonu.

Moskitiery Anwis – otwierane i rolowane

Jeżeli  nie chcemy poświęcać czasu na coroczne montowanie i demontowanie moskitier można rozważyć inwestycję w rozwiązania, które posłużą nam przez cały rok – moskitiery otwierane lub rolowane. Pierwsze z nich wyposażone są w uchwyt do otwierania oraz magnesy, utrzymujące moskitierę w pozycji zamkniętej. Dodatkowe zabezpieczenie przed przedostawaniem się owadów do wnętrza pomieszczeń stanowi uszczelka szczotkowa.

Decydując się na montaż moskitiery otwieranej w drzwiach, ze względu na ich większe gabaryty w porównaniu do okna, należy zwrócić szczególną uwagę na to, aby moskitiera miała zwiększoną sztywność. W rozwiązaniach oferowanych przez ANWIS w tym celu stosuje się futrynę wykonaną z zamkniętego profilu aluminiowego.

Moskitiery rolowane ANWIS są dostępne zarówno w wersji poziomej, jak i pionowej. Wyposażone są one w prowadnice oraz mechanizm sprężynowy i przypominają rolety tkaninowe, jednak zamiast tkaniny w kasecie znajduje się siatka przeciw insektom. Po rozwinięciu siatka mocowana jest do listwy hakowej lub zaczepów znajdujących się w prowadnicy. Przy zwolnieniu siatki z uchwytów, spowalniacz moskitiery umożliwia płynne nawijanie siatki w kasecie bez jej uszkodzenia.

Moskitiery Anwis – do drzwi przesuwnych i tarasowych

W przypadku dużych, przeszklonych drzwi przesuwnych można zastosować moskitiery przesuwne. Mogą mieć jedno lub dwa skrzydła rozsuwane na boki. Skrzydło moskitiery przesuwa się na prowadnicach górnej i dolnej, jedno- lub dwutorowej. Maksymalne wymiary skrzydła moskitiery – 2000 x 2500 mm.

Z myślą o drzwiach tarasowych opracowana została moskitiera plisowana, wyposażona w siatkę, która podczas składania układa się w harmonijkę. Moskitiera ta może mieć szerokość maksymalnie 3,8 i wysokość 2,6 m. Prowadnice aluminiowe, w których porusza się siatka, montuje się u góry i u dołu. Moskitiera może być zsuwana do środka lub na jedną stronę.

Moskitiery Anwis plisowane Moskitiery Anwis zewnętrzne

 

Moskitiery Anwis tarasowe

źródło: Anwis

Dodaj komentarz