Krzesła do wąskiej kuchni – tak czy nie?

krzesła do kuchni

Urządzenie wąskiej kuchni często bywa dużym wyzwaniem. Taki kształt pomieszczenia mocno ogranicza nasze możliwości i sprawia, że wszystko musi być idealnie szyte na miare. Czy w wąskiej kuchni powinniśmy umieszczać krzesła? Obecnie w świecie designu i wśród specjalistów od optymalnej aranżacji wnętrz panuje podział na tych, którzy są temu rozwiązaniu przeciwni oraz tych, którzy są jak najbardziej za. Jak właściwie postąpić?

Krzesła do kuchni do elementy, których walorów nie sposób nie docenić. Pozwalają nie tylko na odpoczynek w trakcie gotowania, ale również na spożycie posiłku przy kuchennym stole, jeżeli takie zamontuje. Obecnie bardzo popularnym rozwiązaniem pozostaje aranżacja wąskiej kuchni z małym stołem przy dłuższej ścianie lub blatem, który można swobodnie składać i przymocowany jest bezpośrednio do ściany. Przy takim rozwiązaniu rolę krzeseł do kuchni z powodzeniem mogą pełnić taborety, które zajmują mniej przestrzeni. Ich bezsprzecznym minusem w porównaniu z krzesłami pozostają brak oparcie i mniejsza wygoda użytkowania w dłuższym czasie.

Jak zaaranżować wąską kuchnię?

W przypadku wąskiej kuchni bardzo popularnym rozwiązaniem pozostaje aranżacja na planie litery L, gdzie wchodzą w nią przede wszystkim lodówka, kuchenka, zlew oraz blat i szafki. Gdzie tu miejsce na stół i krzesła? Przy aranżacji w kształcie litery L pozostaje jedna niewykorzystana ściana, przy której można postawić podłużny stolik, który zwiększy funkcjonalność kuchni oraz pozwoli na jej bardziej efektywne wykorzystanie. Przy takim stole świetnie sprawdzi się połączenie krzeseł i taboretów. Na szczytach stołu można umieścić po jednym krześle, a przy podłużnym boku taborety, które swobodnie można wsuwać pod stół.

Powyższe rozwiązanie pozwoli nie tylko na optymalne wykorzystanie przestrzeni, ale również na użytkowanie kuchennego stołu przez kilka osób jednocześnie.

Innym rozwiązaniem pod kątem aranżacji może być zabudowa jednorzędowa, gdzie wszystkie elementy kuchni (poza stołem) znajdują się na jednej długiej ścianie. Podobnie jak w poprzedniej opcji, tu również można ulokować stół na ścianie przeciwległej i cieszyć się jego użytkowaniem, również na wygodnych krzesłach kuchennych. Wąska kuchnia to już nie tylko przykry obowiązek, ale również miejsce, które można kreatywnie zaaranżować i znaleźć w nim również miejsce na krzesła. Odpowiadając na tytułowe pytania, należy pamiętać o indywidualnych preferencjach użytkowników, ale w wąskiej kuchni również z powodzeniem można używać krzeseł.

Dodaj komentarz