Jak zagospodarować miejsce na sprzęt sportowy?

sprzet sportowy

Zakup nowego mieszkania, to bez wątpienia ogromna radość dla nabywców. Wraz z umową deweloperską otrzymujemą oni rzut mieszkania. Jest to rysunek techniczny z proponowanym przez wykonawcę podziałem i aranżacją pomieszczeń. Wiele osób decyduje się jednak na zmiany, wdrażającą własne pomysły lub powierza to zadanie profesjonaliście, czyli dekoratorowi wnętrz. Szczególnym wyzwaniem są mieszkania o niedużym metrażu, w których kluczową rolę odgrywa funkcjonalność. Oprócz walorów estetycznych, mieszkanie musi bowiem pomieścić przedmioty codziennego użytku oraz ubrania domowników. 

Brak komórki lokatorskiej

Niekiedy deweloper w cenie mieszkania, oferuje także komórkę lokatorską. Często jednak zdarza się, że kupujący mieszkanie nie dysponują już wystarczającym budżetem, aby móc pozwolić sobie na zakup dodatkowej przestrzeni. Komórki lokatorskie to zazwyczaj niewielkie pomieszczenia, ale mimo to pozwalają przechowywać w nich przedmioty, które w mieszkaniu mogą zajmować sporo miejsca, jak np. sprzęt sportowy w postaci deski sup. Wysokiej jakości sprzęt sportowy, można kupić w popularnej sieci sklepów sportowych Decathlon. W tym miejscu warto wskazać, że wersja pneumatyczna jest dużo lepszym rozwiązaniem od deski sztywnej. Zapewnia bowiem odpowiednią stabilność podczas jej użytkowania, a co za tym idzie, jest dużo bezpieczniejsza dla początkujących użytkowników.

Co ze sprzętem sportowym w mieszkaniu?

Jeżeli do mieszkania nie została zakupiona wspomniana komórka lokatorska, sprzęt sportowy można przechowywać na balkonie. Najlepiej, aby balkon był zabudowany, ponieważ ochroni to sprzęt przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych. W przypadku braku takiej zabudowy, bezwzględnie należy zakupić odpowiednie pokrowce, które zabezpieczą sprzęt sportowy przed deszczem, śniegiem, a także kurzem i smogiem. Jeżeli jest taka możliwość, można zdecydować się na montaż regału lub szafy że stali nierdzewnej. Niemniej jednak, taka opcja jest zazwyczaj wykluczona przez okres trwania rękojmi na prace budowlane.

Inną opcja jest korzystanie z dostępnej dla mieszkańców danego bloku lub klatki wózkowni. Wymaga to jednak wcześniejszego ustalenia z sąsiadami. Należy pamiętać, że jest to powierzchnia oddana do wspólnego użytkowania mieszkańców, dlatego zazwyczaj trzeba będzie ograniczyć się np. do dwóch rowerów i pary nart lub desek sup.

Ostatnią opcją jest przechowywanie sprzętu sportowego bezpośrednio w mieszkaniu, np. w pomieszczeniu gospodarczym lub pokoju gościnnym. Możemy także zdecydować się na zabudowę korytarza tak, aby można było przechowywać tam sprzęty takie, jak m. in. narty, deski czy kije do nordic walking. Niewielkie narty dziecięce można przechowywać w schowku pod łóżkiem lub w rozkładanej sofie. Jeżeli natomiast jesteśmy prawdziwymi fanami danego sportu i nie boimy się niebanalnych rozwiązań, możemy zawiesić dany sprzęt bezpośrednio na ścianie.

Podsumowując, mamy kilka opcji przechowywania sprzętu sportowego, nawet jeżeli nie posiadamy komórki lokatorskiej, a nawet balkonu! Wszystko zależy do rodzaju sprzętu oraz naszej kreatywności i pomysłu na aranżację wnętrza. Zawsze również możemy też poprosić o przysługę przyjaciół lub rodzinę, którzy dysponują dodatkowym miejscem do przechowywania.

Dodaj komentarz