Drzwi tarasowe MS więcej niż OKNA

Drzwi tarasowe MS więcej niż OKNA

Minął czas, w którym salon spotykał się z ogrodem w niewygodnych i wąskich drzwiach balkonowych, których wysoki próg był przyczyną niejednego upadku. Udowadnia to firma MS więcej niż OKNA proponując trzy rozwiązania drzwi tarasowych.
Projektując wymarzony dom, a wraz z nim taras, coraz więcej osób decyduje się na zastosowanie przeszklenia, które gwarantuje dostęp do światła, a tym samym – poczucie otwartej przestrzeni. W takim przypadku sprawdzają się drzwi tarasowe. Wybierając je, warto zwrócić jednak uwagę nie tylko na design, ale przede wszystkim na to, czy skutecznie ochronią nas przed włamaniem.

Drzwi tarasowe MS więcej niż OKNA – Patio PSK

Patio PSK to drzwi uchylno-przesuwne, które pozwalają na przeszklenie ściany o wysokości 2,5 i szerokości 3,3 metra, a przy zastosowaniu dwóch ruchomych skrzydeł – szerokości nawet 6 metrów. Maksymalne wymiary drzwi tarasowych z tego systemu zależą od kilku czynników m.in. koloru stolarki, umiejscowienia okna w budynku oraz rodzaju i ciężaru szyby. W rozwiązaniach tych, po otwarciu skrzydło wysuwa się z ramy przy odpowiednim ustawieniu klamki, aby następnie umożliwić płynne przesunięcie go wzdłuż prowadnicy.

Producent zwraca uwagę na to, że PSK wyposażone są w zabezpieczenia antywłamaniowe, takie jak grzybki we wszystkich narożach zapobiegające podważeniu skrzydła. System oferuje również szeroką paletę wyposażenia dodatkowego.

Drzwi tarasowe MS więcej niż OKNA – Patio HST

Aby zapewnić wnętrzu dostęp światła słonecznego, a dodatkowo otworzyć je na ogród lub taras, zastosować możemy wielkoformatowe drzwi podnoszono-przesuwne Patio HST. Rozwiązanie to pozwala na przeszklenie praktycznie całej szerokości ściany (maksymalna długość to 12 metrów) i stworzenie przejścia o szerokości kilku metrów.

Jak zapewnia producent, mimo relatywnie dużej wagi (nawet do 300 kg) ich otwieranie i zamykanie nie wymaga żadnego wysiłku. Podczas otwierania, drzwi najpierw unoszą się delikatnie do góry, a następnie przesuwają równolegle w bok, wzdłuż prowadnicy. Zamontowany niemal na równi z podłogą ciepły próg umożliwia łatwe przejście, nawet, gdy chcemy wyprowadzić na taras wózek, czy stoliczek na kółkach.

Konstrukcja drzwi wyposażona jest w szybę SUPERtermo 0,5 W/m2K z ciepłą kolorową ramką chromatech ultra, ciepły niski próg i termiczne wzmocnienie w ramie, w schemacie A (skrzydło aktywne po lewej lub prawej stronie) o wymiarach 5,6 x 2,4 m osiągają Uw=0,8 W/m2K.

Drzwi tarasowe MS więcej niż OKNA – Patio HST ExternAL

Trzecia z opcji proponowanych przez MS więcej niż OKNA, drzwi Patio HST ExternAL, to drzwi w profilami wykonanymi z aluminium. Dają one możliwości nieosiągalne dla konstrukcji PCV. Warto choćby wymienić: możliwość zestawienia kilku par skrzydeł, tak by ich maksymalna szerokość wyniosła nawet 13 metrów, dobudowanie naświetli górnych i bocznych, a także wbudowanie w ogród zimowy czy fasadę słupowo – ryglową.
A wszystko to przy zastosowaniu licznych mechanizmów antywłamaniowych i zachowaniu wysokich parametrów termicznych. Przy wymiarach skrzydła 3,0 x 2,9 m Patio HST ExternAL osiąga Uw=0,84 W/m2K. Drzwi te dostępne są w pełnej palecie kolorystycznej RAL i oklein drewnopodobnych.

Nowe drzwi tarasowe MS więcej niż OKNA Aranżacja drzwi tarasowych MS więcej niż OKNA

źródło: MS więcej niż OKNA

Dodaj komentarz