Czym różni się ciepły montaż okien od tradycyjnego?

Okna

Firmy montujące okna starają się wykonać całość prac jak najlepiej i najdokładniej. Użycie wysokiej jakości narzędzi oraz zdecydowanie się na nowoczesne okna mają duże znaczenie, jeśli chodzi o szczelność pomieszczenia i warunki wewnątrz. Pewne różnice powodowane są też przez sposób montażu.

Ciepły montaż okien – co to takiego?

W tej technice montażu okien chodzi o użycie wielu warstw uszczelniających zamiast jednej z pianki. Okno chronione jest zarówno przed wpływem wilgoci pochodzącej z opadów atmosferycznych, jak i np. wywołanej różnicą temperatury wewnątrz. Taki montaż okien w Golubiu-Dobrzyniu gwarantuje bardzo dobre rezultaty, jeśli chodzi o warunki w pomieszczeniach.

Zastosowanie trzech warstw izolacji w montażu ciepłym sprawia, że konstrukcja okna i futryn jest bardzo trwała i szczelna. Bardzo ważna jest warstwa środkowa, odpowiadająca również za osadzenie okna. Montaż okien niezależnie od typu realizowany jest z wykorzystaniem pianki poliuretanowej, tu stanowi ona tę właśnie warstwę.

Kiedy warto zdecydować się na montaż tradycyjny?

W porównaniu do czasochłonnego i wymagającego zasobów montażu ciepłego, tradycyjny montaż okien przebiega w typowy sposób. Można się zdecydować na ten rodzaj w sytuacji, gdy prace muszą być zakończone szybko. Jest to też odpowiednia opcja dla osób wykonujących samodzielnie czynności montażowe.

W każdym innym przypadku warto rozważyć ciepły montaż, który z wielu względów jest lepszą alternatywą. Ważnym kryterium wyboru jest oszczędność. Dzięki szczelnym oknom wnętrze jest mniej narażone na wahania temperatury wywoływane przez porę roku czy pogodę.

Montaż ciepły – kto powinien go wykonać?

W większości przypadków ciepły montaż okien wymaga zlecenia tych czynności specjalistom. Dokładne wykonanie prac gwarantuje, że okna będą faktycznie bardzo szczelne i w tym stanie wytrzymają przez długi czas. Efekty widać szczególnie podczas kalkulacji wydatków na ogrzewanie w skali roku.

Podsumowując, wybór ciepłego montażu okien zapewnia wiele korzyści, między innymi uszczelnienie wnętrza. W ten sposób chroni się je także przed głośnymi dźwiękami z zewnątrz. Mieszkanie jest wyciszone i zabezpieczone przed wahaniami temperatury.

Dodaj komentarz