Ciepły montaż okna – czy jest opłacalny?

Ciepły montaż okna - czy jest opłacalny?

Prawidłowy montaż okna ma bardzo duży wpływ na jego trwałość i eksploatacje. Dane rynkowe wskazują na to, że przyczyną aż 60 procent zgłoszeń reklamowych dotyczy właśnie niego. Aby tego uniknąć, można zastosować ciepły montaż okien. 

Ciepły montaż okna jest pomocny w tym, aby modele energooszczędne zachowały swoje walory izolacyjne. W praktyce oznacza to, aby były zamontowane szczelnie.

Ciepły montaż okna – dlaczego warto się na niego zdecydować?

Zakup nowych okien zawsze wiąże się z dużymi kosztami, szczególnie, gdy decydujemy się na modele energooszczędne. Oprócz tego, do ogólnego bilansu, musimy dodać jeszcze inwazyjne prace budowlane, bądź remontowe. Warto więc, aby montaż został wykonany poprawnie. To pozwoli nam zaoszczędzić na stratach ciepła w trakcie eksploatacji budynku.

Niestety, dane rynkowe pokazują, że ponad 60% reklamacji dotyczy błędów w montażu. Te przyczyniają się do generowania nawet 45 % strat energii cieplnej w pomieszczeniu.

Aby do tego nie dopuścić, powinniśmy po pierwsze, zatrudnić fachowców, a po drugie, możemy zdecydować się na ciepły montaż okna. Umożliwia on prawidłowy montaż trójwarstwowy okien w ościeży, w myśl zasady: ,,szczelniej wewnątrz niż na zewnątrz”.

Ciepły montaż okna – zapobieganie utraty ciepła

Ciepły montaż okna powoduje, że powietrze nie wdziera się do pomieszczenia przez mikro-szczeliny. Tym samym także, woda nie skrapla się na powierzchniach szyb. Dodatkowo zyskujemy to, iż ściany wokół okna nie są atakowane przez pleśń.

Jeden komentarz

Dodaj komentarz