Stolarka aluminiowa – warto w nią inwestować?

Stolarka aluminiowa - warto w nią inwestować?

Aluminium staje się coraz bardziej popularnym tworzywem, które wykorzystuje się w stolarce otworowej, także w domach jednorodzinnych. Wszystko za sprawą tego, że łączy ono w sobie estetykę z trwałością oraz zapewnieniem izolacyjności cieplej zgodnej z ustawowymi wymaganiami. 

Planując budowę lub remont domu energooszczędnego bardzo ważne jest to, abyśmy zwrócili uwagę na jakość stolarki otworowej – okna, drzwi, czy też bramy garażowe. Istotną kwestią są ich walory estetyczne, a ponadto użytkowe.

Stolarka aluminiowa – wysokie parametry

Projekt i budowa domu energooszczędnego wymaga od nas tego, aby zastosować w nim m.in. efektywny system grzewczy, wentylacyjny, a ponadto odpowiednie usytuowanie budynku na działce. Nowoczesne domy są otwarte na przestrzeń, a to wiąże się z kolei z inwestycją w dobrej jakości stolarkę otworową, która charakteryzuje się wysokimi parametrami.

Warto zainwestować w okna oraz drzwi, które wykonane zostały z aluminium. Takie rozwiązanie zapewnia wysoką energooszczędność. Wszystko za sprawą tego, że nasze wydatki za ogrzewanie ulegają zmniejszeniu dzięki zastosowaniu wysokiej jakości szkła selektywnego okna. Tego typu modele mają wpływ na nadmierne nagrzewanie się budynków latem.

Stolarka aluminiowa – bezpieczeństwo

Aluminium jest surowcem, który zapewnia trwałość, a ponadto bezpieczeństwo. Jeśli stolarka otworowa zostanie z niego wykonana, możemy być pewni, że będzie ona wytrzymała oraz odporna na korozję oraz działanie czynników atmosferycznych. Niższa waga profilu obciąża w mniejszym stopniu okucia, co ma wpływ na to, że istnieje możliwość wykonania konstrukcji o dużych gabarytach. Ma ona wpływ na żywotność oraz bezpieczeństwo gotowych wyrobów.

Jeśli postawimy na drzwi i bramy wykonane z aluminium, wówczas zastosujemy rozwiązanie, które tanowi skuteczne zabezpieczenie antywłamaniowe w klasie od RC1 do RC4 oraz izolację cieplną.

Właściwości użytkowe aluminium mają także znaczący wpływ na ograniczanie strat ciepła. Wysoka sztywność profili oraz odpowiednio dobrane okucia zapobiegają przewiewom oraz umożliwiają utrzymanie stałej temperatury wewnątrz domu.

Aluminiowe okna i drzwi pozwalają także podnieść standard energetyczny budynku. Oprócz oczywistych korzyści finansowych, przyczyniają się także do dbania o środowisko naturalne.

Stolarka aluminiowa – wzornictwo

Stawiając na rozwiązania wykonane z aluminium, czyli na energooszczędność, nie musimy wcale rezygnować z walorów estetycznych. Wszystko za sprawą tego, że materiał ten można wykorzystać w dużych przeszkleniach, złożonych konstrukcjach okiennych o różnych kształtach. Smukłe, lekkie profile sprawiają, że powierzchnia szyby jest większa, a do wnętrza pomieszczeń dociera więcej światła słonecznego.

Aluminium pozwala na  dopasowanie wyglądu stolarki do różnorodnych gustów lub np. do innych elementów domu, takich jak blachodachówka czy rynny. Możliwości kolorystyczne wykończenia aluminium są praktycznie nieograniczone.

Stolarka aluminiowa Dako

zdjęcia: Dako

Dodaj komentarz